З яких причин можуть згортатися контактні лінзи?

Напевно всіх, хто використовує контактні лінзи, іноді турбує питання: що робити, щоб вони не згорталися? Багато хто не знає, в чому причина такої деформації. Але ж якщо не вживати ніяких заходів, то лінза, що згорнулася в оці, може нести серйозну загрозу здоров'ю очей.

 

При згортанні лінза найчастіше переміщається в район верхньої повіки, де і відбувається деформація. Витягти її в такій ситуації буває важко, процес супроводжується ріжучим болем, роздратуванням і микротравмами рогівки.

 

Основною причиною деформації контактних оптичних виробів є їх пересихання. При експлуатації контактної оптики ні в якому разі не можна допускати пересихання.

 

Сохнуть лінзи через недотримання елементарних правил догляду, зберігання та експлуатації. Якщо не обробляти оптику багатоцільовим розчином, то, крім їх висихання і можливого подальшого згортання, можуть виникнути інші проблеми. До них відносять гіпоксію, кератокон'юнктивіт і загальне зниження якості зору.

 

Зберігати засоби контактної корекції варто тільки в спеціальному контейнері, наповненому розчином. Це дозволяє повністю зберігати властивості оптичних виробів на заявлений виробником термін носіння. При цьому рідину в контейнері необхідно міняти щодня, щоб не допустити накопичення там ліпідних і білкових відкладень, які при попаданні в простір між поверхнею оптики і оком можуть викликати інфекційні захворювання.

 

Також варто постійно стежити за рівнем багатоцільового розчину в контейнері. Він може зменшуватися при дуже високій температурі і в жаркому кліматі, що призводить до висихання (а згодом і деформації) лінз. Обсяг дезинфікуючого розчину зменшується, якщо не подбати про щільне закручуванні кришки контейнера. Тому потрібно періодично перевіряти щільність закриття і стежити за тим, щоб розчин не вилився.

 

Ще однією причиною, по якій оптичні вироби згортаються при надяганні, є використання неякісного розчину або продукції з простроченим терміном придатності.

 

Щоб знизити ризик появи подібної проблеми, необхідно стежити за терміном придатності придбаних засобів по догляду за лінзами.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати запитання