Чи можна носити лінзи, в яких недостатньо добре видно?

Багато користувачів контактної оптики продовжують застосовувати лінзи і після рекомендованого терміну заміни, коли видимість в них значно погіршується. Як зазначають лікарі-офтальмологи, така спокуса виникає у більшості людей, які страждають поганим зором. Чи можна користуватися контактними лінзами, в яких вже погано видно?

 

На думку більшості лікарів-офтальмологів, носіння контактних лінз, які в силу тривалого використання не здатні забезпечити яскраве і контрастне зображення, може стати причиною серйозних проблем. 

 

Перше місце серед них займають офтальмологічні захворювання інфекційної патології, серед яких найбільш поширений кератит та кон'юнктивіт. Основною причиною, чому в контактних лінзах стає погано видно, є різного роду відкладення, які вони накопичують на своїй поверхні  в зв'язку з тривалим використанням. 

Ще однією причиною порушення нормальної видимості в лінзах є підвищене виділення слізної плівки, що складається з ліпідного шару, який не дозволяє сльозі випаровуватися природним чином. Отже, носити лінзи, в яких стало погано видно, категорично не варто. Якщо на момент, коли  помітили погіршення зображення, Ви ще не встигли придбати нову упаковку, радимо тимчасово користуватися окулярами.

 

Важливо пам'ятати, що носити контактні лінзи, розроблені на основі гідрогелевих матеріалів, потрібно не більше 10 годин поспіль, а ті, які створені з силікон-гідрогелю, - не більше 12. 

В них ні в якому разі не можна спати і тим більше використовувати їх кілька днів поспіль, не знімаючи. Виняток становлять контактні лінзи гнучкого і пролонгованого режимів носіння. 

Лікарі-офтальмологи звертають увагу своїх пацієнтів на те, що оптичні вироби, які не можуть забезпечити яскравого і контрастного бачення, як правило, є причиною подразнення очей і можуть спровокувати порушення зору. 

 

Крім іншого, якщо у людини є схильність використовувати засоби корекції довше терміну, рекомендованого виробником, вона може піддати рогівку гіпоксії - кисневому голодуванню, яке нерідко призводить до набряку і вростання новоутворених судин. 

Лікарі-офтальмологи запевняють, що в такому випадку доведеться відмовитися від носіння контактних лінз на багато років, а то і назавжди.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати запитання